Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Album předků - Anna Kyselová

10. března 2010 v 8:52 | Katie |  Tvoření
Stránku s fotkou, na které je můj praprapraděda s rodinou (bez starší dcery Marušky) jsem zpracovala podle sketche z francouzského fóra boitascrap, kam moc ráda chodím - většina jejich sketchů i stránek má pro mě pravý francouzský šmrnc a moc dobře se mi podle nich pracuje. Tentokrát to bylo trochu slabší, protože ač jsem si vybrala osvědčený sketch, který jsem si zpracovala už předtím do svatebního alba, použila jsem tentokrát jiné barvy a výsledná stránka mi přijde až moc ponurá. Ale co už.


Kromě podkladového papíru jsou tam už jen tři papíry ze sady Hudson Valley od 7 Gypsies, kapičky Dew drops od Robin´s nest a dvě hortenzie od firmy Prima.

Na řadu přišla moje praprababička Anna. Ta, co byla rozmazlená a na práci nesáhla. Podle babičky se s mým prapradědou rozešli ještě před tím, než musel do války (1.SV), kde padl. Ale před svatbou se jistě upřímně milovali, tedy aspoň pokud mohu soudit ze dvou či tří pohlednic, které jí on zaslal ještě jako svobodné slečně.
Myslím, že oba bydleli v téže vesnici, takže pohledy jí musel psát, když někam odjel - v tomto případě se jednalo o městěčko asi 15 km od Bítouchova :-)

I tento pohled bych chtěla do albumu nějak zakomponovat, zatím promýšlím jak. Asi na mezistránku, na které bude i něco málo z jejich života - to málo, co mi prozradila babička nebo co (snad) vypátrám v archivech nebo na matrice.

Asi už nikdy nezjistím, jak se tihle dva seznámilï, ale svou teorii mám - objevila jsem totiž fotografii, na které oba jsou zřejmě ještě za svobodna. Některé osoby na fotce drží hudební nástroje, takže to je asi fotka nějakého hudebního tělesa... A tak si myslím, že se prostě seznámili tam, přes hudbu. I když by to také mohlo být nějaké ochotnické divadlo... Babička neví, a v matrice takovéhle informace určitě nebudou. Jedině až mi z obce půjčí kroniku, momentálně ztracenou, pak snad zjistím víc.

Praprababička je ta dívka, sedící třetí zleva. A prapradědeček je ten nejšarmantnější chlap na fotce :-) ano, ten v poslední řadě uprostřed, tvář mu zdobí mužný knír :-)

Každopádně na svatební fotografii to oběma mým předkům moc sluší. Stránka, kterou jsem jim udělala, je tady:


Oproti některým jiným scrapařkám moc nezdobím a i když tento styl, nazývaný "vintage" je ideální na takové to opravdu velké zdobení, spoustu stužek, kytiček, vrstvení papírů, útržků, tak mě prostě vždy vyjde něco takového. Na mě tam je zdobení až moc, je to asi jedna z mých nejzdobnějších stránek, ale ve srovnání s američankami je to jen opravdu slabý odvar :-) Použila jsem čistě krémový podkladový papír, který jsem oinkoustovala a oťupkala barvou Timeless Sepia od Marvy uchida a orazítkovala mým oblíbeným hodinovým razítkem od Inkadinkado - fialkovou barvou od Colorbox (křídové kočičí oči). Použila jsem papíry DCVW - sadu Old World, krajku z galanterie, kapičky dew drops od Robin´s nest (barva šampaňská) a kytičky - část z Baumaxu, část od Primy. A to je vlastně všechno.

Na protistranu jsem zpracovala fotky praprababičky:


Doufám, že se mi na pc podaří separovat podpis, který byl na průkazkové fotce (ta větší :-) ) a že se mi ho podaří nějak nevtíravě umístit mezi stránky vedle jejího malého životopisu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 11. března 2010 v 9:27 | Reagovat

Tyhle staré fotky miluju a tvoje příběhy k nim. Žasnu, co toho o svých předcích víš :-O. A stránky jsou naprosto luxusní, dokonale podtrhují fotky! Super!

2 KETA KETA | Web | 11. března 2010 v 19:20 | Reagovat

taky obdivuji kromě nádherných stránek tu historii. tohle bych dohromady tedy nedala.

3 isobelka isobelka | Web | 21. března 2010 v 0:51 | Reagovat

Katie, stránky znám, jsou krásné a ráda jsem si přečetla i kus historie. Závidím, že máš tolik nádherných fotek a informací o svých předcích.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama