Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Honzíkova pohádka

16. dubna 2010 v 20:56 | Katie |  Bylo nebylo...
Dneska cestou z výtvarky, kam jsme s Honzíkem vyprovodili Lucinku, mi Honzík řekl pohádku, kterou v té chvíli vymyslel. Na čtyřletého caparta to nebylo vůbec špatné, měla příběh i pointu, dokonce použil i přímou řeč. Možná, že z něj jednou bude spisovatel...?

O třech rytířích
Byli jednou tři rytíři a žili v hradu. Jejich král pasoval dva na rytíře. A jednoho pasoval na sluhu. A jednu princeznu chtěl pasovat na služku.

- tady jsem mu skočila do řeči dotazem, jestli to byl zlý král, na což odvětil, že král nebyl zlý, jen prostě potřeboval někoho, kdo by mu sloužil :-)

Ale pak přišel jeden rytíř a řekl, že mu usekne hlavu. A král řekl: "mě nemůžeš odkrouhnout (autentické slovo, které synátor použil) hlavu, já mám taky meč." a sešel z trůnu a bojovali a vyhrál král. A všichni mu pak zatleskalli. Ale rytíř vstal a řekl: "Mě nemůžeš zabít, já jsem nesmrtelný" a zase bojovali a rytíř krále porazil a všichni mu zatleskali.

- tady se Honzík zarazil, a prohlásil, že král byl přece jenom zlý:-) -

A ten rytíř vysvobodil rytíře a princeznu a pasoval je na muže a ženu.  A pak žili všichni šťastně až do smrti.

Honzík skončil s vyprávěním a po mém chválení, jaký je šikovný a jaká to byla hezká pohádka, začal vypravovat z fleku další. Tu už nedokončil, protože jsme došli domů. Ale začínala nějak takto: Byli jednou tři rytíři a ti žili v hlubokém lese....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabreta Gabreta | Web | 17. dubna 2010 v 22:46 | Reagovat

To je obdivuhodné! Já mám schovaný první literární pokus Péti asi z 5 let a Dominikovu knihu pohádek , které psaly děti v první třídě. Pak Lukášovy básničky, ale to už byl mnohem starší :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama