Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Velké přípravy

24. června 2010 v 21:25 | Katie |  O dětech a rodině
Nerada oslavuji své narozeniny nebo svátek. Nerada přijímám gratulace a také nerada někomu gratuluji, protože nikdy nevím, co mám říct a potí se mi ruce....

Ale ráda organizuji oslavu narozenin pro Lucinku.

Když jí byly dva roky, jen jsem pozvala její a naše kamarády, my dospělí jsme si povídali a jedli a děti řádili v bazénu, na houpadle, nebo jen tak...

oslava2a


oslava2b

Když byly Lucince tři roky, dala jsem si s přípravou oslavy více práce. Kamarádi a kamarádky měli přijít jako princezny a princové. Lucince jsem udělala z papíru korunku a připravila nějaké hry. Děti hledaly po zahradě poschovávané barevné papírové ťápoty, na kterých byly napsané různé úkoly a ty pak musely splnit. Byly jednoduché, třeba říct básničku, předvést nějaké zvíře, udělat pár dřepů... Potom si hrály s barevnými víčky od pet lahví, z nichž skládaly různé obrázky, bublaly bublifukem a nakonec shlédly loutkové divadlo, které jsem jim zahrála s vlastnoručně vyrobenými loutkami a kulisami. Co to bylo za kus si už nepamatuju :-), ale vím, že uprostřed představení začal můj milovaný manžel vyřvávat, že jsou hotové buřty, aby šly děti jíst. Mohl mě vzít čert - ale představení jsem dohrála a děti vydržely až do konce :-)

oslava3a


oslava3b


Další rok, to byly Lucce čtyři, byla oslava na téma Indiáni. Lucinku jsem pomalovala válečnými barvami, upravila jsem jí jedny šatičky do indiánského stylu a přichystala program. Pro všechny účastníky jsem na papír vytiskla obrázek - pro kluky indiána, pro holky indiánku. Ten si měli vybarvit a pojmenovat a pak plnili úkoly (házení míčkem na plechovky, běh přes překážky, apod...) a dostávali za ně papírová pera, která lepili svému indiánovi na čelenku. Nechybělo ani loutkové divadlo, hra O domečku zámečku.

oslava4a


oslava4b


Páté narozeniny jsem pojala velkoryse. Téma bylo Možná přijde i kouzelník a kromě kouzelníka, který opravdu přišel (a byl skvělý!), se sešlo asi 20 dětí (vlastní nepočítám :-) ) plus rodiče a domácí. Na zahradě se to hemžilo kouzelníky a čarodějnicemi, které musely například lovit bonbony z mísy plné krve, kostí a pavouků nebo kolegyni z perníkové chaloupky očesat střechu. Nechyběl ani sešitek s čarodějnickou básničkou a říkankou na schovku, bludištěm a úkoly pro děti. A nechybělo ani loutkové divadlo - tentokrát jsem použila loutky kupované a na programu byla tématicky Perníková chaloupka.

oslava5a


oslva5b


I na šestých narozeninách jsem si dala záležet a "vyřádila" jsem se. Příprava začala výrobou cca 16 pozvánek pro děti, pokračovala šitím klaunských kalhot, výrobou motýlků na krk, muppeta - klauna, nakupováním rekvizit (houkačka, foťák na vodu, barvy na obličej,...), zamlouvením kýty a koně. Ano, koně, nejdříve jsem sice chtěla pozvat klauna, neboť téma bylo Cirkus, ale zdálo se mi to drahé a tak jsem se v klauna přeměnila já a jako atrakci jsme obstarali koníčka, který děti vozil. Týden před oslavou jsem chodila spát hluboko po půlnoci, protože jsem ještě dokreslovala poplatené pohádky a došívala zmíněného muppeťáka. Ale vyplatilo se, zábavu si užily nejen děti, které tradičně dostaly sešitek s úkoly a další úkoly plnily na zahradě, ale i dospělí, které uvítal klaun s hlasitou houkačkou a hned na úvod je "vyfotil" stříkacím fotoaparátem.

oslava6a


oslava6b


...Poslední srpnovou neděli bude oslava 7.narozenin mojí berušky. A já už pomalu ale jistě začínám s přípravami - pro začátek to bude výroba cca20 pozvánek se zvířátky, protože letos to bude o nich.

oslava7

Už mám i rybu a žabku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 isobelka isobelka | 26. června 2010 v 9:47 | Reagovat

Katie, máš můj velký obdiv, protože tohle bych nezvládla. My dělali doma takovou velkou oslavu pouze 1x, sešlo se v našem bytě cca 12 dětí. Muž když to viděl, odjel na chalupu a já pak večer byla zralá tak akorát na panáka. :-D

2 Tereza Tereza | Web | 28. června 2010 v 14:34 | Reagovat

Katie, klobouk dolů. :) Letošní zvířátková oslava bude určitě stejně velkolepá jako všechny ty předešlé.

3 Renato Renato | E-mail | Web | 25. června 2012 v 14:08 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama