Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Lucinka slaví 7.narozeniny

17. ledna 2011 v 18:46 | Katie |  O dětech a rodině
I když jsem týden před dnem D měla dost špatné spaní, hlavně kvůli neustálým dešťovým srážkám, počasí nakonec vyšlo v rámci možností skvěle. Nebylo tedy žádné teplo, ale hlavní je, že nepršelo a venkovní program mohl proběhnout venku. Skutečně nevím, co bych si počala celé odpoledne s více než 20 dětmi :-) zavřená doma (v záloze sice bylo malování na obličeje a origami, ale ...).

Jak se pozvaní pomalu sjížděli, dostali na uvítanou připravený diplom a sešitek, ve kterém měli splnit pár úkolů, jako vybarvit obrázek, určit, které zvíře k ostatním nepatří a podobně.

diplomy
Děti také dostaly připravenou čtvrtku s obrysem motýla, kterého měly ozdobit dle svých představ. K dispozici měly odstřižky scrap papírů, knoflíčky, pastelky, fixy, nalepovací kamínky, korálky a spoustu dalších potřeb.  Lucinka se se všemi vítala a poletovala po zahradě jako ptáček, za kterého také byla přestrojená.

oslavenkyně

Matýsek vyfasoval prastarý, ale roztomilý kostým levharta, kterému říkáme pracovně tygr a Honzovi jsem stihla ušít kostým čmeláka i s efektními křidélky. Bohužel, stejně jako minulý rok, na něm kostým vydržel asi 10 minut, než si ho Honzík svlékl.

Děti, které netvořily motýla ani neplnily sešitkové úkoly, skákaly na naší nové trampolíně nebo se honily po zahradě. První velkou atrakcí byl kůň, který přišel na minutu přesně a vyvolal u dětí nadšení. Většina se jich seskupila do fronty a trpělivě čekala, až na ně dojde řada. Svezla se samozřejmě i oslavenkyně.

na koni

Byla jsem skutečně zvědavá, jak děti zareagují na další objednané zvíře, nádherný exemplář hroznýše královského. A děti nezklamaly. Hned když hada (shodou okolností také Lucinku) jeho majitelka vyndala z koše, udělala se kolem hradba dětí i dospělých.

s hadem2
Děti se neostýchaly si hada pohladit, odvážnější si nechaly hada dát i kolem krku. Dokonce i naše Lucinka (a já :-) ).  

s hadem1
Lucinka byla opravdu přítulná, ale ne zase moc :-) a já doufám, že dětem zůstane vzpomínka na to, jak hebounká a sametová je na dotyk hadí kůže, vůbec ne slizká a odporná, jak si hodně lidí myslí.

Po odchodu obou zvířátek byl čas na sfouknutí svíček na dortu a na předání dárků. Děti i dospělí si  (snad) pochutnali na rozřezané berušce a pak se šlo znovu do akce.

dort

Děti ještě musely osvědčit svou přesnost v hodu tenisáků do tygří tlamy, jako ptáčci si musely ulovit v letu potravu (bonbon) a také podstoupily velký zvířecí test, v němž k zvukům a stopám musely přiřadit jednotlivá zvířata. A zvládly to s přehledem!

Jedním z posledních úkolů byla spolupráce při pečení. Děti rozdělené na dvě skupiny musely utvořit řadu a přes jednotlivé články si od začátku ke konci předat suroviny na výrobu muffinů (připravená sypká směs na pečení, mléko, vajíčka, ...) a pak společně těsto zpracovat a dát do košíčků. U přípravy těsta asistovali i dospělí dobrovolníci.

muffiny
...a po několika minutách už mohly děti ochutnat upečené plody svého snažení.

Osazenstvo se začalo pomalu rozcházet, ale ještě než utekli úplně všichni, konalo se divadelní představení - dvě minipohádky o včelích medvídcích.

Doufám, že všichni dětští i dospělí hosté i domácí si ten den pěkně užili a budou na něj mít hezké vzpomínky. Já jsem si ho užila náramně a musím za to poděkovat nejen všem zúčastněným, kteří vytvořili skvělou atmosféru (zvláště pak úžasným a neskutečně šikovným dětem), ale také dobré duši někde tam nahoře, která po celou dobu nad námi držela ochrannou ruku a ten šílený liják oddálila až do doby, než od nás odjížděli úplně poslední hosté (a ti si na 5 metrovou cestu k autu už museli půjčit deštník :-) )
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Iris Iris | Web | 3. března 2011 v 7:36 | Reagovat

Tak tomu říkám oslava, kuň byl super, ovšem ten had, to bylo teda určitě překvápko :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama