Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Narozeninové

2. června 2011 v 15:02 | Katie |  Tvoření
V dubnu slavil můj děda neskutečné 90.narozeniny. Hlavu s dárkem jsem si nemusela lámat, protože mě hned napadlo, že mu udělám scrapalbum. Už ode mě předloni k Vánocům dostal mini s pravnoučátky a loni zase pravnoučátkový kalendář, a protože vím, že oběma se chlubí příležitostným návštěvám, začala jsem shromažďovat fotky. Spoustu už jsem jich měla v PC z doby, kdy jsem dělala album předků, ale stejně jsem si všechny fotky znovu prošla a doplnila svou databázi o ty, co se hodily. Při té příležitosti jsem narazila i na poklad v podobě svatebních fotek dědových rodičů a na rodinou fotografii dědovy babičky se všemi svými pěti dětmi. Takže album předků čeká dodělávka :-)

Svatební foto dědových rodičů:


dědova babička s dětmi:


Děda mě v hrabošení starými doklady a fotkami následoval a našel dopis svého tatínka mamince ještě za svobodna, výuční list svého strýce, dopisy od rodičů když byl v německé škole (1935) a také svatební oznámení svých rodičů z roku 1920 a své tety z roku 1910. Jak říkám, poklady...

A tady už jsou některé stránky alba, dědovi udělalo velkou radost a už se pochlubil všem sousedům a návštěvám. Přes svůj věk je stále čilý a hodně si toho pamatuje, třeba jména svých spolužáků, učitelů, u mnoha lidí ví, co se s nimi stalo, hlavně u svých příbuzných, které na fotkách bez problémů pozná, i když jsou fotografie staré desítky let... Upřímně, tolik co on si toho nepamatuju ani já.

Titulka:

Děda jako malý:


Dědova svatba:


Teta:


Svatba dědova syna (mého táty):


Babička:


Cesty:


Moje sestřenka:


Já s rodinou (dle fr. sketche):


Můj bratr (dle fr. sketche):


Pravnoučata od dcery (dle Jíti a Aktijky):


Pravnoučata od syna:

Závěr:


Všechny stránky je možné prohlédnout si v galerii v albu Scrapbook - děda nebo v mé galerii na scrapbook.cz na adrese http://scrapbook.cz/galerie/index.php?cat=10124, v sekci vzpomínková.

Aby toho tvoření nebylo málo (poslední stránky jsem dělala opravdu nadoraz, celé album jsem měla hotové za necelý měsíc, myslím), upekla jsem ještě dort. Protože děda nemá rád potahovku, objednala jsem si hned 5 kilo čokolády na polevu. Vizuelně byl dort celkem hezký, bílé růžičky jsme modelovaly s Lucinkou z čokoládové modelovací hmoty, ale polevu jsem měla zředit mlékem nebo tukem, když se rozehřátá rozetřela na dort, ztuhla tak, že dort se nedal témšř ukrojit. Korpus a náplň se ale jíst dala :-)Z celé akce jsem byla tak vyčerpaná, že za celý květen jsem udělala jen jednu sc stránku, ale slibuju si, že se do toho zase pustím, tento týden už určitě zase začnu tvořit :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miru Miru | Web | 20. června 2011 v 21:17 | Reagovat

Dobrý večer, to je krása, jste šikulka, já obdivuji scrap, ale netroufám si, nevím, jak začít..zatím trénuji na přáníčkách:)

2 katka trnka katka trnka | 21. července 2011 v 22:20 | Reagovat

Úžasný vintage album, nedivím se, že udělalo radost. O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama