Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Říjen 2011

Nabírám zpoždění

1. října 2011 v 21:41 | Katie |  Tvoření
Stále ta samá ohraná písnička. Od doby, kdy jsem začala chodit do práce na plný úvazek, nabírám zpoždění. Ve všem. Z práce se ploužím domů naprosto vysátá a bez energie a i když moje tvořivé já by se chtělo do něčeho pustit, tělo i hlava odmítají spolupracovat. Většinou. Akce na scrapbook.cz vynechávám, pryč jsou doby, kdy jsem se účastnila všech challenge, diktátů a jiných akcí. Je mi to líto, ale nemám sílu s tím něco dělat.

Výjimkou bylo malé 20* album pro maminku mé kamarádky a kolegyně, která slavila v září 65.narozeniny. Kamarádka mě říkala už někdy v červnu nebo v květnu, jestli bych neudělala pro maminku vzpomínkové album, podobné, jako jsem dělala v únoru 2010 pro jejího tátu. Slíbila jsem, těšila se zase na vintage styl, dostala jsem fotky a ....nic. Celé prázdniny jsem měla hlavu plnou výletů, kešek, Lucinčiny oslavy k 8.narozeninám.

Až po oslavě poslední srpnovou neděli jsem se vrhla na album, no měla jsem už na čase, kamarádčina maminka se narodila 11.září....

Během 14 dnů jsem udělala 30 stránek a to včetně úpravy a vyvolání fotek. Než mi fotky přišly vyvolané, dělala jsem stránky s fotkami vytištěnými na obyčejný papír na domácí tiskárně, což je nyní můj obvyklý postup. Kompozice jsem nevymýšlela, vybrala jsem si osvědčené sketche nebo jsem liftovala oblíbené stránky. S výsledkem jsem spokojená, mamince se album prý také líbilo, byla dojatá až téměř k slzám (a to je normáně "drsňačka").

Jen malá ukázka některých stránek, všechny (až na jednu dvoustránku, kterou jsem si zapomněla vyfotit) mám vystavené ve své galerii na scrapbook.cz.


Stránka dělaná podle stránky z alba pro dědu, jen v jemných holčičích barvách.


Tato je dělaná jako lift stránky fr. scrapařky Sandry


Jedna z mála kompozic, které jsem vymyslela, vzadu na visačce vytahovací fotka


I tady se vytahuje další fotka, stránka je dle fr. sketche


Stránka dělaná dle mé starší stránky s Lucinkou.

Při práci na stránkách se mi podařilo i trochu stáhnout nedodělané týdenní podmínky. Sama je vyhlašuji, takže by byla ostuda, kdybych se nesnažila je i udělat. Nevymýšlím je všechny já, holky mi posílají své nápady a některé jsou moc zajímavé. Třeba právě dvě, které mě ještě čekají a nad kterými si lámu hlavu - paper piecing a použití jiné kreativní činnosti. Nad těmi stále ještě bádám, jiné se mi tento měsíc povedlo splnit na velké 30* stránce. Tady jsou:


36.podmínka - lift zahraniční autorky. Vybrala jsem si stránku PamFSU29 ze scrapbook.com, která se mi moc líbí.


38.podmínka - visačka - no, v mém podání spíš minivisačka, jinak jsem stránku dělala zároveň jako dodatečný diktát vyhlašovaný Iriskou, které za předlohu sloužila stránka od Kelly Goree.