Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Pečeme perníčky

2. prosince 2012 v 18:38 | Katie |  Básničky
Další písnička pro Jiřičky:

Perníčky
1)
Lucinka olízne lžíci
co na ní zbyl sladký med
vajíčka s moukou pak smísí
perníčky budem mít hned

Ref.
Máme recept od babičky
je to stříbro rodinné
každý kdo je jednou zkusil
nemá už chuť na jiné

2)
Rozválené těsto voní
skořicí a hřebíčkem
budou dobré jako vloni
jásá Máťa s Honzíčkem

Ref.

3)
Z těsta vyskakuje kočka
uhladí si vousků pár
za ní rybka, hvězda, vločka
formičky jim daly tvar

Ref.

Perníčky jsem s dětmi opravdu pekla, v sobotu. Kupuji předpřipravené těsto Dr. Oetker, ale příští rok si možná troufnu na vlastní. Od babičky žádný recept bohužel nemáme, takže budu muset hledat na internetu, v kuchařkách nebo po kamarádkách :-)

V sobotu jsem s dětmi nepekla ale jen perníčky, připravila jsem si těsta na 9 dalších druhů cukroví.
Na vykrajování byly tři druhy
- perníčky
- linecké (pak slepíme marmeládou)
- marcipánkay (premiéra, recept nalezen ve starém časopise o vánočním pečení, chtěla jsem nějak zpracovat ty tuny marcipánu, co jsem si nakoupila kdysi namísto potahové hmoty na dort. Na první ochutnání dobrota, však jsou sypané cukrem a skořicí)

Další tři druhy do formiček
- mističky (tentokrát opravdu babiččin recept, resp. získaný od tety, tátovo oblíbené cukroví, které jsem pekla už loni a mělo velký úspěch - plní se pařížskou šlehačkou)
- kokosovo medové pracny (recept od kolegyně, prý jsou výborné, aneb další premiéra. Formičky jsme plnily už jen s Lucinkou v půl jedenácté v noci)
- pařížské ořechy (k svátku jsem dostala od kamarádky kuchařku Vánoční pečení, takže abych mohla potěšit zprávou, že jsem ji využila při přípravě cukroví. Zatím mám jen těsto, formičky ořechů musím vyčistit a pak budeme plnit s dětmi, plnění mističek si užili i kluci)

A ještě další 4 druhy, do kulaté desítky
- vosí hnízda (jak nepiju alkohol, po těchto rumových hnízdečkách se můžu utlouct, mé nejoblíbenější cukroví - škoda, že dá tolik práce)
- rohlíčky (zatím neupečené, nějak se mi rozpadá těsto, trpělivost!!!)
- kokosové kostky (další druh z kuchařky, kterou jsem byla obdarována - kokos miluju, snad se povedou, zbývá je jen obalit v čokoládě a kokosu)
- stříkané (už nikdy!!! ještě teď mám ruce celé polámané, těsto mi nešlo vůbec vytlačit -původně jsem chtěla dělat pudinkové banánky, ale nemám strojek, takže jsem toto cukroví zvolila jako alternativu, stříkají se z pytlíku - chyba, no).

Letos jsem se s cukrovím fakt rozjela, obvykle dělávám tak 5-6 druhů, ale letos už si pomáhání děti užívají víc než dřív, tak kvůli nim jsem zkusila další, nové druhy. Teď jen doufám, že stejně jako pečení je bude bavit pojídání - jinak díky naším nejedlíkům neobléknu žádné kalhoty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama