Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Červen 2014

Besídka

22. června 2014 v 22:28 | Katie |  O dětech a rodině
Na Honzíkovu besídku ve škole jsem pekla dorty. Ne jeden dort, ale hned čtyři, protože besídka byla vlastně slavnost roku, takže jeden dort za jaro, druhý za léto...a tak dále.
Děti nám rodičům zahrály pohádku O dvanácti měsíčkách, všechny měly nějakou roli - náš Honzík byl měsíc duben :-) Ušila jsem mu na to kostým ze zelené látky s duhou. Dětem se hra moc povedla, stejně jako písničky na flétnu a básničky, které do pohádky byly vložené.


Po představení se začaly krájet dorty.
Jaro bylo z mého osvědčeného piškotového těsta, promazané krémem z mascarpone. Na stránkách Chez Lucie jsem objevila úžasný duhový dort a tak jsem ho zkusila.Skoro jsem ani nestačila vyfotit jak vypadá na řezu, děti se do něj pustily opravdu s vervou...

Letní dort byl ze stejného těsta, jen neobarvovaného, promazaný višňovým frutafilem a hrk hrk krémem s mandarinkami.


Na podzimní dort jsem upekla ořechový korpus dle receptu z internetových stránek Dortomanie. Promazala jsem čokoládovým máslovým krémem nastavovaným kaší, který jsem dělala stejně jako korpus poprvé.


A nakonec zimní dort, taky premiéra - korpus čokoládové těsto (dle Dortomanie), promazaný máslovým pudinkovým vanilkovým krémem a pokladený banány.


Potěšilo mě, že chuť i vzhled dortů byly hojně chváleny, ale nejvíc mě potěšilo, že měla paní učitelka radost z dárku, který jsme jí my rodiče předali. Naše děti učila dva roky a nyní přechází opět k prvňáčkům, takže jsem jí chtěla dát nějaký dárek na památku. Už v předchozích letech (nejdřív když učila Lucinku, pak i u Honzíka) jsem jí dělala albumy s fotkami dětí, letos jsem ale, inspirována Ilonkou ze scrapbook.cz, oslovila ostatní rodiče a každý se svým dítětem udělal pro paní učitelku A4 stránku s fotografií. Kromě jednoho chlapečka (který snad stránku přinese dodatečně) se zúčastnili všichni Honzovi spolužáci (Honza sám dělal stránku v neděli před pondělním předáním :-) ). Protože jsem nevěděla, jaká bude nakonec účast a bála jsem se, že album bude vypadat moc chudě, udělala jsem ještě 23 stránek z třídních akcí, takže album bylo nakonec docela vypasené. Ač asi polovina dětí předávala své hotové stránky Honzovi ve škole (zbylí předali stránku před besídkou), paní učitelka nic netušila a dárek jí překvapil a dojal - dokonce zamačkávala slzičky :-)


Součástí alba byl i dárkový poukaz v hodnotě 4.000,- Kč, na který se rodiče složili.

A příští rok se budu na paní učitelku těšit zase, tentokrát bude učit našeho Matýska - ne nadarmo o nás říká, že jsme jako Hujerovi :-)

Stagnace

2. června 2014 v 23:28 | Katie |  Tvoření
Poslední lednový den jsme letěli do Austrálie a na Nový Zéland. Měsíc předtím byl ve znamení velkých příprav, dozařizování různých věcí apod., takže na tvoření zbylo jen malinko času. Říkala jsem si, že po návratu si to vynahradím. Ale! Od konce února, kdy jsme se vrátili, jsem neudělala vůbec nic, když nepočítám stránku do tajného liftu, kterou jsem prostě udělat musela, protože jsem nemohla pokazit řetěz ostatních tvořilek. V letošním roce zatím nemám splněnou ani jednu podmínkovou stránku, ani jednou jsem nepřispěla do Fiduliny úžasné Pranostiky, dokonce ani do mnou vyhlašovaného V hlavní roli... Slibuji si, že to doženu. V červenci možná začnu, nebo na podzim, to budou dlouhé sychravé večery...

V červnu budu muset dohánět jiné věci. Čekají mě nejaké pozvánky na Lucinčinu srpnovou oslavu (spolužákům, které o prázdninách neuvidí), album A4 pro paní učitelku (fotky jsou již na cestě), kde vzhledem pro mě neznámému formátu asi experimentovat ani podmínky plnit nebudu. Do toho mě čeká pečení 4 dortíků do školy na slavnost roku (dort - jaro, dort- léto atd.). Na to jsem moc zvědavá, protože se chci pokusit udělat duhový dort. (Jak to dopadne snad posléze vystavím).

Také vytvářím pro děti fotoknihy z naší dovolené, fotky už mám do první naskládané, ale chybí mi ještě nějaké texty. Jsem moc zvědavá, jak budou vypadat v reálu, okoukla jsem od Ilonky její fotoknihy a přesvědčilo mě černé pozadí, na kterém fotky krásně vyniknou.

Jeden tvořící úkol jsem si v květnu odškrtla - a to texty k dalším písničkám. Paní sbormistryně chce dělat muzikál a poprosila mě o texty pro nejmenší zpěváčky. Těmi se ale pochlubím až jestli to všechno dopadne jak má. Zatím jiné texty, jeden pro Jiřičky, druhý pro Ptáčata:

Pampeliška
1/
Pampeliško, zavři víčka
máš tam šmouhy od sluníčka
špinavé jsou i tvé uši
je to pravda na mou duši
na kočičí svědomí

2/
Pampeliško, bílé chmýří
poletuje, vzduchem víří
fouknu na tvé bílé bříško
moje milá pampeliško
doufám, že to nebolí

Opice a slůně
1/
Smála se opice slůněti
že by prý moc chtěla věděti
čím je to že má tak dlouhý nos
z Boleslavi až do Kosmonos

2/
Slůně si z toho nic nedělá
mám dlouhý nos abys věděla
vodu z něj jak z velké hadice
stříkám na zlobivé opice