Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Besídka

22. června 2014 v 22:28 | Katie |  O dětech a rodině
Na Honzíkovu besídku ve škole jsem pekla dorty. Ne jeden dort, ale hned čtyři, protože besídka byla vlastně slavnost roku, takže jeden dort za jaro, druhý za léto...a tak dále.
Děti nám rodičům zahrály pohádku O dvanácti měsíčkách, všechny měly nějakou roli - náš Honzík byl měsíc duben :-) Ušila jsem mu na to kostým ze zelené látky s duhou. Dětem se hra moc povedla, stejně jako písničky na flétnu a básničky, které do pohádky byly vložené.


Po představení se začaly krájet dorty.
Jaro bylo z mého osvědčeného piškotového těsta, promazané krémem z mascarpone. Na stránkách Chez Lucie jsem objevila úžasný duhový dort a tak jsem ho zkusila.Skoro jsem ani nestačila vyfotit jak vypadá na řezu, děti se do něj pustily opravdu s vervou...

Letní dort byl ze stejného těsta, jen neobarvovaného, promazaný višňovým frutafilem a hrk hrk krémem s mandarinkami.


Na podzimní dort jsem upekla ořechový korpus dle receptu z internetových stránek Dortomanie. Promazala jsem čokoládovým máslovým krémem nastavovaným kaší, který jsem dělala stejně jako korpus poprvé.


A nakonec zimní dort, taky premiéra - korpus čokoládové těsto (dle Dortomanie), promazaný máslovým pudinkovým vanilkovým krémem a pokladený banány.


Potěšilo mě, že chuť i vzhled dortů byly hojně chváleny, ale nejvíc mě potěšilo, že měla paní učitelka radost z dárku, který jsme jí my rodiče předali. Naše děti učila dva roky a nyní přechází opět k prvňáčkům, takže jsem jí chtěla dát nějaký dárek na památku. Už v předchozích letech (nejdřív když učila Lucinku, pak i u Honzíka) jsem jí dělala albumy s fotkami dětí, letos jsem ale, inspirována Ilonkou ze scrapbook.cz, oslovila ostatní rodiče a každý se svým dítětem udělal pro paní učitelku A4 stránku s fotografií. Kromě jednoho chlapečka (který snad stránku přinese dodatečně) se zúčastnili všichni Honzovi spolužáci (Honza sám dělal stránku v neděli před pondělním předáním :-) ). Protože jsem nevěděla, jaká bude nakonec účast a bála jsem se, že album bude vypadat moc chudě, udělala jsem ještě 23 stránek z třídních akcí, takže album bylo nakonec docela vypasené. Ač asi polovina dětí předávala své hotové stránky Honzovi ve škole (zbylí předali stránku před besídkou), paní učitelka nic netušila a dárek jí překvapil a dojal - dokonce zamačkávala slzičky :-)


Součástí alba byl i dárkový poukaz v hodnotě 4.000,- Kč, na který se rodiče složili.

A příští rok se budu na paní učitelku těšit zase, tentokrát bude učit našeho Matýska - ne nadarmo o nás říká, že jsme jako Hujerovi :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MartinaR MartinaR | 17. července 2014 v 17:33 | Reagovat

Katie, ty dorty vypadají úžasně!!! Já to říkám pořád, že jsi hrozně moc šikovná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama