Doufej v nejlepší, připravuj se na nejhorší

Bude to horor!

22. září 2015 v 21:29 | Katie |  O dětech a rodině
Každoročně koncem léta chystám pro dceru oslavu jejích narozenin. Letos jsem jako téma zvolila Horor. Přípravy jsem tentokrát moc neprožívala, úkoly, které by děti plnily, jsem vynechala úplně, přece jen 12 letá slečna už má jiné představy o slavení, než někde střílet na plechovky.

První bod - pozvánky.
Pozvánky musely být rychlé, ale efektní. Takže jen bílý strukturovaný papír pokapaný kapkami "krve" vzniklé smícháním černé a červené tuše a razítko "pozvánka na oslavu" od Kety.


Druhý bod - občerstvení.
Manžel objednal kýtu na gril, ale já chtěla kromě toho připravit pohoštění i trochu stylové. Na internetu jsem si našla různě strašidelně upravené jídlo a nakonec jsem připravila
- meloun ala mozek (pracné bylo hlavně oloupat slupku, vyřezávání docela šlo, i když inspirace jak vést čáry se postupem doby čím dál víc tenčila)


- pizza duch (naprosto jednoduché, z připraveného pizzového těsta, které se pouze pokladlo sýrem, mandlemi a černými olivami tak, aby zdobení vytcořilo strašidelný obličej)


- krvavé prsty z párků a listového těsta (ty se moc nepovedly, syrové byly víc realistické, po upečení se prohnuly a nebyly nic moc, nicméně se snědly)


- ulomené prsty ze sušenkového těsta (nepovedly se vůbec, protože máslové těsto prostě nedrží tvar, namísto prstů s mandlemi místo nehtů, s kterými jsem se modelovala, jsem z trouby vyndala placičky)
- koktejl s očima jsem nemohla zkusit, protože jsem neměla formu na oči, ale určitě se po ní poohlédnu a někdy to vyzkouším jen tak
- zcela netematicky jsem zkusila i ovocné duhové špízy, které vyšly docela hezkyBod třetí - program.
Kůň objednán, dorazil, povozil.
Na poslední chvíli mě napadlo, že namísto úkolů můžou mít děti stezku odvahy do našeho sklepa plného pavučin. Rozestavěla jsem proto ve sklepě zapálené čajové svíčky a dala dětem křídu, že se mají dole podepsat na zeď. Náš Honzík si během stezky odvahy stačil vzít ze sklepa i suvenýr - lahev bílého vína, kterou jsem tam zase pěkně rychle šla vrátit :-)
Diskotéka, kterou si Lucka objednala, zajišťoval manžel.
Jinak jen dohlížet, aby si někdo něco neudělal, popř. neudělal něco někomu jinému. Což při nějakých 30 dětech člověka dost zmůže.

Bod čtvrtý - kostýmy.
Kluci se odmítli namaskovat, zejména poté, co jsem neuváženě koupila nádhernou průhlednou smrtkovskou masku, ze které měl Matýsek hysterický záchvat, jen jsem otevřela šuplík, do které jsem ji dala. Nelámala jsem to přes koleno a soustředila se na kostým pro Lucku a pro sebe. No, kostým - černé šaty jsme doplnily bílými obličeji (barvy Snazaroo), krvavou pusou (rtěnka a umělá krev od Snazaroo) a červenými čočkami, které celý dojem vyšperkovaly. Lucka měla navíc na krku namalované šití s kapkami krve. Komentáře "Fuj, to je strašný", když se mi pozvaní podívali do očí, byly potěšující.Pátý bod - dort.
Opustila jsem klasiku v podobě piškotového korpusu, několika oslavami již prověřeného, a začala jsem zdolávat další metu - vyrobit poživatelný dort z jiného těsta. Když horor a krev, tak jedině Red Velvet. Pekla jsem ho podle receptu na internetu, myslím u Chez Lucie. Jediné, co mě překvapilo, jak málo ho z dvojnásobné dávky bylo. Další den (v den oslavy) jsem proto přidělala ještě jednu vrstvu z obou pater. Protože jsem dělala dort patrový! Z piškotového základu by nešel, to už jsem si ověřila (rozpadlé zákoníky pro kolegy), ale Red Velvet úžasně drží a chuťově je taky skvělý. Potah byl čistě bílý, pouze potřísněný "krví" z obarveného rýžového sirupu (návod dle internetu) a dozdobený zapíchnutým nožem.Lucka dostala spoustu dárků a byla spokojená. Já taky, protože i přes několik nevydařených záměrů (viz ulomené prsty) se oslava vydařila.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Unka Unka | 30. prosince 2015 v 21:20 | Reagovat

Katie, ty jsi neuvěřitelná! :-D já jen zírám... červené čočky... O_O :-D Šťastný nový rok vám všem!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama